تبلیغات
آنتی ویروس نود32 - آفیس ویژه وب عرضه شد

آنتی ویروس نود32

جدیدترین سریالهای نود32 را از ما بخواهید

 

آفیس ویژه وب عرضه شد

 

NOD 32

مایکروسافت در راستای برنامه های خود در مبارزه با گوگل، عرضه رایگان نسخه اینترنتی تعدادی از برنامه های بسته نرم افزاری آفیس 2010 را آغاز کرد.

رای اولین بار برخی از برنامه های آفیس (وورد، اکسل، پاورپوینت و اکسس) نسخه 2010 به صورت آنلاین در اختیار کاربران قرار می گیرد به طوری که کاربران فایلهای وورد و اکسل خود را می توانند مسقتیما در داخل این برنامه ها در روی وب ذخیره کرده و آنها را همانند ایمیل بر روی تمام رایانه ها و در مکانی مشاهده کنند.

این نسخه ویژه وب در حال حاضر تنها برای کاربران شرکتی در دسترس است و نسخه عمومی آن همزمان با عرضه نسخه کامل و پولی بسته آفیس 2010 از ماه ژوئن عرضه می شود.

سرعت عملکرد برنامه ها در این نسخه ویژه وب تا حد قابل توجهی افزایش یافته است.

مایکروسافت که غول اصلی بازار نرم افزار به شمار می رود با هدف به چالش کشیدن گوگل تصمیم به عرضه رایگان نسخه اینترنتی آفیس گرفت.

گوگل با عرضه نرم افزار Google Docs این اجازه را به کاربران وب داد که بدون نیاز به استفاده از یک برنامه از پیش نصب شده بر روی یک رایانه فیزیکی بتوانند فایلهای نوشتاری خود را در یک فضای آنلاین نوشته و ذخیره کنند.

براساس گزارش رویترز، این عملکرد جدید که می توانست آفیس مایکروسافت، پرفروش ترین نرم افزار دنیا را در معرض خطر جدی قرار دهد غول نرم افزاری را بر آن داشت تا راه حل مناسبی برای رقابت با گوگل ارائه کند.

بسته نرم افزاری آفیس در حال حاضر 500 میلیون کاربر در سراسر دنیا دارد و نرم افزار وب Google Docs در مدت چهار سال موفق شده است 25 میلیون کاربر را به ثبت برساند.

مایکروسافت اعلام کرد که در کنار نسخه ویژه وب، نسخه پولی آفیس 2010 از 15 ژوئن عرضه می شود. این بسته نرم افزاری جدید در چهار ویرایش مختلف عرضه می شود که براساس تعداد و عملکرد نرم افزارها بین 99 تا 499 دلار قیمت دارند.