تبلیغات
آنتی ویروس نود32 - بدافزار باج‌گیر هم ساخته شد!

آنتی ویروس نود32

جدیدترین سریالهای نود32 را از ما بخواهید

 

بدافزار باج‌گیر هم ساخته شد!

 

NOD 32

به تازگی تروجان جدیدی پس از آلوده كردن رایانه های كاربران قربانی آنان را تهدید به انتشار تاریخچه استفاده از اینترنت و افشای موارد نقض كپی رایت می كند.

به گزارش وی تری، كارشناسان امنیتی شركت ترند میكرو كه تروجان Kenzero را شناسایی كرده اند می گویند تروجان یاد شده در قالب یك بازی رایانه ای بر روی دستگاه كاربران بارگذاری می شود.

این تروجان اولین بار بر روی شبكه p2p مشهور ژاپنی به نام Winny منتشر شد. بد افزار مذكور پس از بارگذاری یك صفحه ثبت نام را برای كاربر به نمایش درمی آورد و خواستار دریافت اطلاعات شخصی كاربران اعم از اطلاعات حساب كاربری، اسم رایانه، سیستم عامل رایانه می شود .

این بدافزار در ادامه تمامی این اطلاعات را بر روی یك وب سایت عمومی منتشر كرده و با ارسال ایمیلی برای كاربر وی را تهدید می كند چنانچه رشوه پرداخت نكند موارد نقض كپی رایت در زمان استفاده از اینترنت توسط وی را افشاء خواهد كرد و كار را به دادگاه خواهد كشاند.

این یكی از پیچیده ترین و جدیدترین روش های فریب كاربران اینترنت و باج گیری از آنها است و تاكنون 5500 نفر از فریب خود بدین شیوه خبر داده اند.

این تروجان در مواردی 3 فایل موسیقی را بر روی رایانه فرد قربانی بارگذاری كرده و سپس در ایمیل ارسالی خود ارزش این فایل ها را 500 هزار دلار برآورد كرده و سپس كاربر را به نقض كپی رایت متهم می كند.

بررسی ها در مورد منشاء این بدافزار ادامه دارد.