تبلیغات
آنتی ویروس نود32 - راه اندازی سرویس جستجوی تلویزیونی گوگل پاییز امسال

آنتی ویروس نود32

جدیدترین سریالهای نود32 را از ما بخواهید

 

راه اندازی سرویس جستجوی تلویزیونی گوگل پاییز امسال

 

NOD 32

در کنفرانس I/O ، گوگل سرویس جدید خود به نام شبکه تلویزیونی گوگل “Google TV” را معرفی کرد.

اگر نمی دانید باید بگوییم، درآمد گوگل تقریباً بطور کامل از طریق تبلیغات بدست می آید و گوگل معتقد است درآمدی که می توان از طریق شبکه های تلویزیونی کسب شود سالانه بالغ بر ۷۰ میلیارد دلار است. همین امر کاملاً عاقلانه به نظر می رسد تا گوگل خود را وارد بازار تبلیغات تلویزیونی نماید تا بدین ترتیب امپراطوری تبلیغات خود را بیش از گذشته گسترش دهد.

طبق مطلبی که در وبلاگ گوگل نوشته شده است، هرچند که بطور کامل جزئیات این طرح بیان نشده اما هدف کلی آن است که رابطه ای کامل بین اینترنت و تلویزیون برقرار شود.

به وسیله موتور جستجوگر گوگل که در تلویزیون شما فعال می شود، قادر خواهید بود هر کاری که مایل هستید را انجام دهید. بطور نمونه شما می توانید در رابطه با برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود، زمان پخش آن و کانالی که قرار است آنرا پخش کند جستجو نمایید، می توانید کلیپ های فلاش موجود در اینترنت را در تلویزیون خود مشاهده نمایید، می توانید از نرم افزارهای موجود در فروشگاه آندروید استفاده کنید، تبلیغات مورد نظر خود را انتخاب کنید و با شرکت های مربوط سریعتر تماس برقرار نمایید.

تمامی این خدمات توسط یک دستگاه گیرنده انجام می شود که مجهز به فناوری Wi-Fi ، HDMI ، IR Blaster و یک “پردازنده بسیار قوی” است که جستجوی در وب را فراهم می آورد و توسط شرکت های جانبی تولید و در بازار فروخته می شود.

در این جعبه -جادویی- مرورگر صفحات وب کروم، نرم افزار فلاش ۱۰٫۱ و سیستم عامل آندروید نصب شده است. شما می توانید نرم افزارهایی را که از طریق تلویزیون خود دانلود کرده اید با کمک این جعبه از طریق وای فای با کامپیوتر خود یکپارچه (Sync) نمایید.

احتمالاً شما به یک کیبورد برای تایپ مطالب مورد نظر خود احتیاج خواهید داشت اما در این رابطه گوگل هنوز مطلبی را عنوان نکرده است.

پیش بینی می شود سونی نخستین شرکتی باشد که با معرفی نسل جدید تلویزیون های خود در پاییز امسال، از تلوزیون گوگل پشتیبانی به عمل آورد. همچنین Logitech نیز یکی از سازندگان این جعبه ها می باشد.