تبلیغات
آنتی ویروس نود32 - بیش از چهل درصد كاربران ایرانی ضدویروس NOD32 را بكار می‌برند

آنتی ویروس نود32

جدیدترین سریالهای نود32 را از ما بخواهید

 

بیش از چهل درصد كاربران ایرانی ضدویروس NOD32 را بكار می‌برند

 

NOD 32


ایتنا - كاربران ایرانی از طیف متنوعی از ضدویروس‌ها استفاده می‌كنند، با این وجود بیش از ده درصد آنان هنوز به هیچ ضدویروسی مجهز نیستند.
یك نظرسنجی نشان می‌دهد كمتر از نیمی از كاربران ایرانی از ضدویروسN9D32 استفاده می‌كنند.


antivirus-chart.jpgدر این نظرسنجی كه در سایت تخصصی ایتنا و با هدف جمع‌آوری آماری از نگاه و عملكرد كاربران ایرانی در توجه به مقوله امنیت فضای وب انجام شد، از كاربران خواسته شده بود كه از میان آنتی‌ویروس‌های مشهور ایمن، پاندا، سیمانتك، كسپرسكی، مك‌آفی، AVG ، Bit Defender ،e-scan ،NOD32 نوع ضدویروس مورد استفاده خود را ذكر نمایند.

گفتنی است در زمینه توجه كاربران ایرانی به امنیت و استفاده از ضدویروس در كامپیوتر خود(همانند دیگر زمینه‌ها) اعداد و آمار مستند و مشخصی تهیه و منتشر نشده است، و به نظر می‌یسد این نخستین تلاش در این زمینه(در فضای وب) باشد.

آنچه این نظرسنجی نشان می‌دهد، گویای این است كه حدود 41درصد از شركت‌كنندگان NOD32 را انتخاب نموده‌اند كه بطور نسبی بیشترین تعداد را بخود اختصاص داده است.

همچنین ضدویروس كسپرسكی با حدود 16درصد، رتبه دوم را به خود اختصاص داده‌است. مك‌آفی نیز با حدود 9 درصد آرا در رتبه سوم قرار گرفته‌است. AVG و سیمانتك به ترتیب در رتبه چهارم و پنجم قرار گرفته‌اند.

در این نظرخواهی كه بیش از دوهزار و یكصد نفر در آن شركت كرده‌اند، همچنین از كاربران خواسته شده كه درصورت عدم استفاده از آنتی‌ویروس‌های مذكور، گزینه «هیچكدام» را انتخاب نمایند.
نكته جالب این است كه با توجه به وجود غالب عناوین شناخته شده ضدویروس در این لیست، حدود 11درصد از شركت‌كنندگان در نظرسنجی فوق اعلام كرده‌اند كه هنوز به ضدویروس مجهز نیستند و این نكته با توجه به خطرات امنیتی فزاینده موجود، نگران‌كننده به‌نظر می‌رسد.

صفحه نظرسنجی ایتنا